Přírodní park Trhoň a Rokycansko (6. 3. 2016)

(vzdálenost: 29 km)

Tentokrát jsme se ráno sešli na pražském Hlavním nádraží, odkud jsme jeli s přestupem ve Zdicích do vsi Mýto. Během cesty se k nám postupně připojovali účastníci, takže nakonec jsme vyrazili v sedmi.

Po červené jsme stoupali směrem ke Strašicím do kopců Přírodního parku Trhoň s nejvyšším vrcholem Bílá Skála (659 m), kde nás čekal čerstvý sníh a pěkný výhled na Brdy. Pak jsme sestoupili do údolí Klabavy a zastavili se na místě bývalého hradu Melmatěj na skále nad říčkou. Dál jsme pokračovali po směru toku do vsi Dobřív se starým vodním hamrem. Pak už nás čekal výstup na tajuplnou horu Žďár (629 m), kde stávalo keltské hradiště a jež se pyšní mnoha skalními výchozy, suťovými poli i pěkným výhledem, který byl ovšem poněkud pokažen proměnlivým počasím.

Ze Žďáru jsme opět sešli do údolí Klabavy, tentokrát v obci Kamenný Újezd, a už nás čekal jen výstup na vrch Kotel (575 m) s relativně novou rozhlednou. Počasí se postupně zlepšovalo a tak jsme si na závěr výletu mohli vychutnat výborný výhled na velkou část Západních Čech včetně severní Šumavy. Nakonec jsme sešli dolů do Rokycan a po rychlé prohlídce historického centra jsme odjeli po okraj nacpaným expresem jedoucím z Mnichova do Prahy.

Další fotografie

Matyáš Razím