CHKO Brdy (10. 4. 2016)

(vzdálenost: 38 km)

Oproti předchozím výletům (které jsem neabsolvoval) jsme se tentokrát sešli v rekordním počtu sedmnácti duší. Výpravu neodradily ani ne úplně vzorové povětrnostní podmínky ani délka trasy. Autobusem jsme zdárně dorazili do Příbrami, odkud jsme vystartovali tempem odpovídajícím očekávané délce trasy, takže jsem za zbytkem vlál, jak ten prapor.

Kolem mnohých kostelů a hornického muzea jsme vystoupali na Třemošnou, na jejímž úpatí na dlouho skončila civilizace. Následovaly dlouhé táhlé úseky lesem s cestami většinou upravenými. Cedule o nebezpečí pohybu v místech bez pyrotechnické asanace jsme až na drobné výjimky respektovali. Postupně následovala pozoruhodná vodní nádrž Pilská a vrchol Tok (865 m n. m., nejvyšší vrchol Brd i Středočeského kraje; pozn. red. ?), kde jsme ocitli téměř v oblacích a byly zde pouze 3 stupně. Zdolání hory bylo oslaveno stylově – zapráskáním bičem. Kus dál jsme navštívili známé bunkry a po dlouhém přesunu i zříceninu hradu Valdek. Několikeré cedule VSTUP ZAKÁZÁN geografy od návštěvy pochopitelně neodradily.

Poté už přišel dlouhý návrat do civilizace a cesta do Hořovic. Dlouhý pochod jsme si zkracovali množstvím slovních her a během výletu padlo těžko specifikovatelné množství hlášek. Zejména poslouchat nejmenované děvče ze Zdíkova byl opravdu zážitek. Na konci už nohy protestovaly, přesto však kompletní sestava absolvovala celých 38 km!!!

Na zpáteční cestu vlakem jsme si pronajali unikátní kupé pro 17 lidí, což značně vyvedlo z míry i průvodčího. Výlet se vydařil. Vy kdož jste se k báječným akcím turistického klubu ještě nepřipojili, bude mít možnost to již brzy napravit!

Další fotografie

David Kadleček